Popis a funkcie - XPEED-LX

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Popis a funkcie

Prijímače Golden Interstar XPEED LX

Prijímače od nemeckej firmy Golden Interstar Xpeed LX1,LX2 a LX3 môžeme zaradiť do skupiny linuxových HD satelitných prijímačov s  mipsel procesorom. Momentálne patria Mipsel procesory medzi najlepšiu voľbu pre linuxové satelitné prijímače , sú výkonnejšie ako ich konkurenti platformy ARM, alebo SH4. Tento prijímač má veľmi dobrú kvalitu obrazu a to za pomerne nižšiu predajnú cenu ako iné konkurenčné prijímače s Mipsel procesorom.

Vysoká rozlišovacia schopnosť prijímača 1080p/60Hz sa stará aj o patrične peknú výslednú kvalitu obrazu.

Operačný systém prijímača tvorí otvorený systém a to enigma2 na báze Open PLI 3.0. V tomto systéme máte možnosť inštalácie veľkého množstva pluginov a addonov, ktorými si rozšírite multimediálnosť svojho prijímača. Veľká výhoda je že môžete použiť pluginy , ktoré sú určené pre mipsel prijímače. Tzn. Že Vám na prijímači pôjdu všetky pluginy a addony , ktoré idú v prijímačoch ako: Dreambox, VU+, alebo Xtrend.

Spomenieme aspoň najzaujímavejšie pluginy pre tento prijímač:

Archívy CZ/SK- prehrávanie streamov prostredníctvom internetovej siete z archívov vybraných televízii, alebo iných internetových streamov.
CSFD- informácie a poips práve vysielaného programu priamo z z česko-slovenskej filmovej databázy.
Webradiofs- výborný prehrávač internetových rádii.  Rádia sú zoradené podľa hudobných žánrov.
IPTV updater- sledovanie internetových streamov
HbbTV- prijímač umožňuje využívať HbbTV (hybridnú televíziu) jedná sa o informácie pomocou internetu a satelitného vysielania.
Webbrowser Opera- je taktiež v ponuke tohto prijímača, slúži na prehliadanie internetových stránok i keď rýchlosť prehliadania je o dosť pomalšia ako v PC.
Mediaplayer- slúži na prehrávanie hudby, filmov a nahrávok.
A veľké množstvo ďalších pluginov a doplnkov.

V E2 máte možnosť zmenu skinu (vzhľadu) prostredia čo je tiež veľmi efektný doplnok.

Najväčšia výhoda E2 je že dokážete pomocou webového rozhrania ovládať prijímač z PC prostredníctvom internetovej siete. A to nie je ešte všetko! Pomocou webového rozhrania prijímača dokážete streamovať(prenášať) satelitné vysielanie z prijímača cez internetovú sieť do PC, alebo aj do mobilného telefónu alebo tabletu s operačným systémom Android.

Ovládače pre všetky modely Xpeed-LX sú univerzálne, čo znamená, že ním môžete ovládať nielen sat. prijímač, ale aj Váš televízor. Návod na nastavenie ovládača práve pre Váš model TV nájdete tu.

Prečítajte si recenziu na Xpeed LX
Prečítajte si aj recenziu na Xpeed LX3

Test nového image, DVB-T2/C tuneru a Wifi adaptéru čítajte tu.

Všetky články o Golden Interstar XPEED nájdete tu.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky